Koolitusele.ee ei ole koolituste portaal, e-õppe keskkond, Google Drive-i analoog, koolituste register, koolituste reklaamikanal ega raamatupidamisprogramm


Kuna koolitusele.ee on uus asi, tekivad inimestel oma arusaamad sellest, millega on tegu. Siin seletangi, mille poolest koolitusele.ee erineb keskkondadest, milleks seda on peetud.

Koolitusele.ee on osalejate registreerimiste haldamise keskkond, kus Sul on võimalik luua koolituse registreerimisvorm enda kodulehele panemiseks, hallata selle kaudu tulnud registreerijate andmeid, luua paari klikiga arveid ja tunnistusi.

MIKS koolitusele.ee EI OLE järgnevat:

ei_koolituseleKoolituste portaal – Koolituste portaalid koguvad erinevate korraldajate kursused kokku ja sealt saab osaleja leida endale sobiva teema ja aja. Tavaliselt tuleb sisestada ka koolituse info igasse portaali eraldi. Kui toimub registreerimine Sinu koolitusele läbi portaali, tuleb see info Sulle läbi portaali töötaja või e-postile.

jah_koolitusele Koolitusele.ee-sse ei pea Sa sisestama koolituse sisulist infot. See jääb ikka Sinu kodulehele. Kuid Sa saad lisada viisaka registreerimisvormi oma kodulehel oleva koolitusinfo juurde. Ühte ja sama registreerimisvormi võid Sa kasutada erinevatel kodulehtedel, blogides, partnerite lehtedel või kasvõi koolitusportaalides (kui see neil tehniliselt võimalik on). Kui see ei ole võimalik, võid alati suunata lingiga registreerija enda kodulehele. Registreerimise toimumise korral tuleb teade Sinu meilile (ükskõik, millisest allikast registreerimine tuli, kus Sinu vorm üleval on) ja info dubleerub turvaliselt koolitusele.ee-sse Sinu konto alla.

ei_koolituseleE-õppe keskkond või e-kursus – Koolitusele.ee-sse ei saa laadida koolitusmaterjale või ülesandeid. Neid funktsioone täidab näiteks Moodle (tasuta).

ei_koolituseleGoogle Drive-i analoog – Koolitusele.ee ja Drive-i (vana nimega Google Docs) sarnane osa on registreerimisvorm. Mõlemates on võimalik teha koolituse tarbeks registreerimisvorm ja selle kaudu lähevad andmed osalejate nimekirja, mis muutub nö lives. Samuti saad tellida registreerimise teavituse nii Drivest kui koolitusele.ee-st e-posti peale. Kui soovid, et koolitusel osalejate nimekirja näeb ka keegi teine, saad Drives jagada seda ja koolitusele.ee-s teha kasutajaid juurde (erinevate vaatamis- ja muutmisõigustega). Drives on Sul osalejad ilusti ühes nimekirjas ja kõik ongi hästi kui Sa nendega mitte midagi edasi tegema ei pea. Kui pead, hakkad ükshaaval kopeerima arvetele infot või saatma raamatupidajale, et tema seda teeks.

jah_koolitusele Koolitusele.ee-s ei tule andmeid mitu korda sisestada – arved ning tunnistused valmivad ühe hiireklikiga. (Aga – kui Sa jumaldad Google Drive, siis on mul Sulle varsti üllatus, mis laias laastus tähendab seda, et saad Drive-i edasi kasutada, aga andmeid saad ikkagi koolitusele.ee-st vaadata. Ole ootel ;))

ei_koolituseleKoolitajate, õppematerjalide või koolituste andmebaas ega koolituskalender. Koolitusele.ee ei kogu ega avalda koolitajate, materjalide või koolituste infot.

ei_koolituseleKoolituste reklaamikanal, kuhu saab koolituste kuulutusi või bännereid panna.

jah_koolitusele Küll aga on koolitusele.ee keskkond loodud silmas pidades internetiturunduse põhimõtteid. Näiteks on Sul võimalik tuvastada registreerimise allikas, et teada saada, millisele reklaamikanalile panustada. Minu soovitus on teha igale koolitusele eraldi nö maandumisleht ehk landing page ning sinna suunata veebiliiklus oma listist, Google Adwordsist, Facebookist vms. Loomulikult annab külastuste täpse pildi Google Analytics.

ei_koolituseleRaamatupidamisprogramm ei ole see ka.

jah_koolitusele Kuid koolitusele.ee-s saad teha arveid nii mugavalt kui see üldse võimalik on, sest ma olen teinud arvete loomise just koolituste korraldaja vajadusi silmas pidades. Näiteks Sa ei pea jälgima, kas osaleja registreerib soodusajal või tuleb mitu inimest ühest ettevõttest. Kui oled seadnud ühel korral tingimused paika, pakub süsteem juba ise õigeid summasid. Arve tekib täpselt 2 hiireklikiga. Vajadusel saad andmed eksportida ning sisestada raamatupidamisprogrammi.

Kokkuvõtlikult – loodan, et said aru, mida saad ja mida ei saa teha koolitusele.ee-s. Kui Sul tekkis küsimusi, vastan meeleldi 50 10 425 ja info@koolitusele.ee.

 

Ja nüüd vaata kindluse mõttes demokontot ka või tee endale päris oma konto (tasuta).

 

Markus Kõiv

koolitusele.ee looja

50 10 425